Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego portalu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Odpowiednie pomysły i ich wdrożenie, przygotowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do preferencji zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co piszesz to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i chcesz zrobić kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz na poważnie o portalu internetowym to po pierwsze musisz zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do 10 firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później spytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Ciekawe i polecane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość