Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo mało konkurencyjne frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do właściwej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Ciekawe i polecane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości